Наш борец жертва на регламента, остана пети

Николай Байряков остана на косъм от медала в категория до 85 килограма в класическия стил. Той стана жертва на новия регламент на международната федер

Николай Байряков остана на косъм от медала в категория до 85 килограма в класическия стил. Той стана жертва на новия регламент на международната федерация. Николай бе принуден да се бори за медала 10 минути след като победи с 2:1 Мохамед Саад. Излезе срещу беларусина Джавид Хамзатау, който е роден в Дагестан и загуби 1:4. „Има задължителна почивка, но съм сигурен, че нямаше 15 минути“, заяви Ники след кто падна. Съперникът му почиваше от обед, когато падна на 1/2-финал и не бе излизал на тепиха. „Иначе съм доволен. Никой не ме слагаше в сметките за толкова предно класиране. Благодаря на всички, които ме подкрепяха, на г-н Гриша Ганчев, на треньорите Армен Назарян, Милчо Радулов, Янко Шопов и най-вече на близките ми. Това класиране е за тях“, допълни Байряков. С това той си заработи 30 000 лева премия за мястото в осмицата, което ще компенсира откраднатите му телефони още в началото на престоя му в Рио.