Ивет Лалова се класира за финала на 200 метра на олимпиадата

Ивет Лалова пак ще бяга на финал на олимпийски игри в коронната си дисциплина 200 метра. През 2004-та година Лалова зае пето място в Атина. Българска

Българската звезда на леката атлетика зае второ място в полуфинал 2 и по този начин се нареди сред първите осем, които ще определят шампионката.

32-годишната Ивет взе дистанцията с най-добрия си резултат за сезона – 22,42 секунди, като пред нея с 22,28 секунди се нареди Мари-Жозе Та Лу от Кот Д`Ивоар.

Дафне Схипърс (Хол) и Илейн Томпсън (Ям) продължиха от полуфинал 1 с доста по-силни времена – 21,96 и 22,13. Диейша Стивънс (САЩ) и Дина Ашър-Смит (Вбр) от същата серия допълниха финала.

Тори Боуи (САЩ) и Мишел-Лий Ахие (Тринидад и Тобаго) спечелиха местата за финала от полуфинал 3 с времена 22,13 и 22,25 секунди.

Финалът на 200 метра в Рио е на 18 август сутринта, от 4:30 часа българско време, като според обявения вече стартов лист Ивет Лалова ще бяга на 8-ма пътека.

Тихомир Иванов се класира на 10-о място на скок височина при дебюта му на олимпийски игри.

На финала тази нощ нашият атлет покори летва на 229 см, с което за втори път изравни личния си рекорд. Той се препъна на следващата височина от 233 см, където не успя при трите си опита. Същата височина (229) записаха и тримата атлети преди Тихомир, но нашият направи грешка на 225 см, което го прати на 10-ото място.

Олимпийски шампион стана Дерик Друин от Канада с 238 см, като не направи нито една грешка през цялото състезание. Преди година Друин стана и световен шампион на първенството в Пекин.

Със сребърен медал в Рио е лидерът за сезона Мутаз Есса Баршим от Катар, който премина 236 см. Преди 4 години на игрите в Лондон той бе трети. Бронзовият медал отиде при украинеца Богдан Бондаренко, преминал 233 см.