Големите победители на Холивудските филмови награди (Снимки)
Високобюджетната продукция получи призовете за най-добър актьор в поддържаща роля (Пачино), процудент (Ема Тилинджър Коскоф) и визуални ефекти (Пабло Хелман).
Приемайки отличието си, Ал Пачино благодари на Робърт де Ниро, че му е помогнал да получи ролята на Джими Хофа, казвайки добра дума за него пред Мартин Скорсезе. Пачино досега не е работил със Скорсезе. Актьорът допълни, че благодарение на Де Ниро не му се е наложило да се явява на прослушване за ролята.
На церемонията, състояла се в хотел „Бевърли Хилтън“ в Бевърли хилс, супергеройската продукция „Отмъстителите: Краят“, беше отличена като холивудски блокбастър. С приходи от 2,79 милиарда долара филмът, режисиран от Антъни и Джо Русо, наскоро задмина „Аватар“ като най-касовата продукция на всички времена.
Актрисата Чарлийз Терон беше удостоена с награда за цялостна кариера. Отличието й беше връчено от миналогодишната му носителка Никол Кидман.
В категорията за най-добър актьор приза спечели Антонио Бандерас за ролята си във филма „Болка и величие“ на Педро Алмодовар. Бандерас прие наградата от доведена си дъщеря, актрисата Дакота Джонсън.
Отличието за най-добра актриса беше присъдено на Рене Зелуегър за превъплъщението й в образа на Джуди Гарланд във филма „Джуди“.
За най-добра актриса в поддържаща роля беше обявена Лора Дърн за „Брачна история“.
С награди за актьорски пробив бяха удостоени съответно Тарън Еджъртън за превъплъщението му в образа на певеца Елтън Джон във филма „Rocketman“ и Синтия Ериво за ролята на аболиционистката Хариет Тъбман в „Хариет“.
Певецът и музикален продуцент Фарел Уилямс получи приза за холивудска песен за парчето „Letter to My Godfather“, което звучи в документалната продукция „The Black Godfather“ на Нетфликс.
Сред отличниците на Холивудските филмови награди се наредиха също Джеймс Манголд (най-добър режисьор за „Форд срещу Ферари“), Антъни Маккартън (най-добър сценарист за „Двамата папи“), Оливия Уайлд (режисьорски пробив за „Booksmart“), Шая Лабъф (сценарен пробив за „Honey Boy“), Ранди Нюман (най-добър композитор за „Брачна история“), „Играта на играчките: Пътешествието“ (най-добра анимация).
Източник: Cross