Гешев: Закриването на спецсъда и спецпрокуратурата не кореспондират с европейските ценности

Гешев: Закриването на спецсъда и спецпрокуратурата не кореспондират с европейските ценности

Да си адвокат на обвиняем, да станеш депутат и да промениш закона в негова полза. Да, това е законно, но дали е морално - могат да си отговорят българ

Да си адвокат на обвиняем, да станеш депутат и да промениш закона в негова полза. Да, това е законно, но дали е морално – могат да си отговорят българските граждани. Така главният прокурор Иван Гешев коментира искането в 46-ия парламент за закриване на спецсъда и спецпрокуратурата. Това беше прието само на първо четене, като времето за работа на Народното събрание не стигна промяната в закона да бъде окончателно финализирана. 

Гешев бе категоричен, че подобни промени в съдебната система не кореспондират с европейските ценности по никакъв начин.
Той разкритикува и призивите да се иска оставката на действащ магистрат.По друга тема – за охраняването му, Гешев коментира така: „Дали съм защитен или не, това не касае българските граждани. Никой не ме е карал да ставам главен прокурор насила”.
За новината, че е напуснал една от резидентциите в Бояна обвинител номер едно беше отново лаконичен:
„Къде да живее главният прокурор – мисля, че не е най-важното в държавата“.

COMMENTS

WORDPRESS: 0