дом Спорт „Лудогорец“ изпусна златен шанс, завърши 1:1 с „Брага“

„Лудогорец“ изпусна златен шанс, завърши 1:1 с „Брага“

28
0
ДЯЛ

„Лугодорец“ и „Брага“ завършиха 1:1 в мач от 4-ия кръг на група „С“ на Лига Европа. Пред около 8000 зрители на „Лудогорец Арена“ двата тима си разделиха по едно полувреме, след като в предишния мач помежду им „орлите“ победиха с 2:0.

Домакините имаха предимство през първото полувреме, когато бяха по-активни и осъществиха повече атаки към вратата на гостите. В 24-ата минута Джоди Лукоки дори прониза вратаря на португалците Матеуш с далечен шут, попаднал под гредата, но голът му бе отменено заради засада. След почивката обаче „Брага“ намери своята игра и заплашваше по-често завърналия се в рамката на вратата Хорхе Броун. В 68-ата минута Вандерсон стреля с глава от корнер, вратарят на Матеуш отби удара му, но Марселиньо я довкара в мрежата от няколко метра за 1:0. Това беше 9-и гол в с екипа на „Лудогорец“ за Марселиньо в неговия 50-и мач в евротурнирите.

В 83-ата минута обаче Фран Серджо изравни, пронизвайки с глава вратаря Броун.

Така българският шампион не успя да си осигури още сега класиране за 1/16-финалите на турнира, но запази първото си място в групата. След 1:1 и в другия мач между „Истанбул ББ“ и „Хофенхайм“ статуквото в групата се запази, като „Лудогорец“ води с 8 т., пред „Брага“ със 7, „Хофенхайм“ с 4 и „Истанбул“ с 2 т.

В следващия мач „Лудогорец“ приема „Истанбул“ на 23 ноември.

В Разград „Брага“ бе без треньора си Абел Ферейра, който получи наказание от един мач от домакинския мач срещу „Лудогорец“, загубен с 0:2.

Часове преди сблъсъка в Разград пък Дисциплинарната комисия към БФС спря права на Димитър Димитров, заради провинението му от мача с „Левски“ от Първа лига. Тогава Херо бе изгонен от скамейката на тима си заради бурно оспорване на съдийското решение при отмяна на гол на Пластун. Въпреки че се извини, наставникът със сигурност няма да ръководи тима си в дербито от 15-ия кръг срещу ЦСКА-София.

В същото време се разбра, че английският гранд „Арсенал“ е пожелал да изиграе контрола с българския шампион, съобщи Sportal.bg. От агенцията, която организира контролите на „артилеристите“, вече са отправили официална покана, като искат проверката да се състои на 29 юли 2018 г. в Разград.

Ако двубоят се състои, то той ще е трети между двата тима. През миналата година те се срещнаха в груповата фаза на Шампионската лига, като „Арсенал“ постигна две победи.

Снимка: БГНЕС

ВАШИЯТ КОМЕНТАР - Полетата НЕ са задължителни!